گیمرهای قهرمان راهی تیم‌های ملی شدند

در ۸ام اسفند ۱۴۰۱ منتشر شدآخرین بروز رسانی: ۸ام اسفند ۱۴۰۱

با برگزاری فینال دو رشته eFootball و FIFA بین گیمرهای سرآمد ایرانی در آیین اختتامیه جام جایزه بزرگ بازی‌های الکترونیکی شهر تهران که با حضور بیش از ۶ هزار بازیکن از سراسر کشور به انجام رسید، قهرمانان این دو رشته پرطرفدار، معرفی و برای حضور در تیم‌های ملی به کمیته ملی المپیک معرفی شدند.

براین اساس، اختتامیه یاد شده که شامگاه ۵ اسفند ماه با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، لقمان شاورانی رئیس انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران و ابراهیم رضایی نماینده مردم بوشهر و دشتستان در مجلس یازدهم و همراهی حدود ۲ هزار شهروند در برج میلاد برگزار شد، رقابت دیدنی آرش ستوده و حسین باجانی در رشته eFootball با پیروزی آرش ستوده به پایان رسید و محمد کمالی نیز بر سکوی سوم ایستاد.

همچنین در رشته FIFA نیز مهدی گزدرازی با غلبه بر مهران علیزاده عنوان قهرمانی را کسب کرد و پارسا نادری سوم شد.

در رشته کلش آقایان، مهدی وطن پرست، امیرمهدی باوری و سپهرپرست نژاد به ترتیب اول تا سوم شدند.

در همین رشته در بخش بانوان نیز بیتا ناصری، راحله عظیمی و رضوانه دانش حکمتی به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

در این جشنواره بانوان در دو رشته کلش رویال(موبایلی) (Clash Royal) و تِرَک مانیا( Track Mania) و آقایان نیز در رشته‌های فیفا ۲۳، E فوتبال ۲۳ و کلش رویال(موبایلی) (Clash Royal) با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

طبق اعلام لقمان شاورانی رییس انجمن ورزشهای الکترونیک ایران ، نفرات برتر مسابقات انتخابی وارد اردوی تیم ملی ورزشهای الکترونیک کشورمان اعزامی به مسابقات جهانی رومانی و مسابقات آسیایی هانگژو چین خواهند شد.

زاکانی: حضور مردم در بازی های رایانه‌ای بی نظیر بود

شهردار تهران گفت: بیش از ۶ هزار نفر از سراسر کشور در مسابقات بازی‌های رایانه‌ای شرکت کردند و ایجاد ظرفیت بهره‌مندی از این فضا در طول سال، گام بعدی سازمان ورزش و استمرار آن از وظایف اصلی مدیریت شهری است. این میزان حضور در نوع خود بی نظیر بود.

علیرضا زاکانی بازی‌های رایانه‌ای را فراتر از سرگرمی و اوقات فراغت خواند و با معرفی این مقوله به عنوان یک کنش و فعالیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی افزود: با توجه به حجم فعالیت‌های این عرصه در جهان، در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۱۳۸ میلیون دلار و در سال ۲۰۲۳ بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ظرفیت ایجاد شده است.

وی همچنین تصریح کرد: این بخش نیز در کنار صنعت فیلم می تواند رونق بخش باشد و ما نیز توفیق داشتیم که زمینه رونق این بازی‌ها را فراهم کنیم.

زاکانی همچنین تاکید کرد: تولید بازی‌های رایانه ای، می‌تواند جایگاه کلانشهر تهران را نیز ارتقا بخشد.

اوجاقی: بازی‌های رایانه ای فرصتی بی بدیل برای کشور شد

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، پرداختن به بازی های رایانه ای با حضور ده ها هزار شهروند از سراسر کشور را فرصتی بی بدیل برای جامعه ورزش برشمرد و از راهیابی نفرات برتر جام بازی‌های الکترونیکی به تیم ملی خبر داد.

حسین اوجاقی تصریح کرد: این مسابقات در راستای توجه به نیازهای اقشار مختلف به ویژه قشر جوان و نوجوان برگزار می‌شود تا به همه سلایق پاسخ شایسته داده شود.

وی با اعلام اینکه این رویداد با همکاری انجمن بازی های رایانه‌ای برگزار شده است، خاطرنشان کرد: تسهیل سازی ورزش شهروندی در راستای ورزش قهرمانی یکی از اهداف این رویداد بود که در همین راستا نفرات برتر به تیم ملی بازی‌های رایانه ای راه خواهند یافت و با توجه به برگزاری مسابقات آسیایی بازی‌های رایانه‌ای در هانگژو چین، مسابقات فعلی اهمیت قابل توجهی دارد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به سطح بالای مسابقات، تأکید کرد: امیدواریم مرحله پایانی قهرمان‌شهر به خوبی برگزار شود که این مسابقه در هشت رشته ورزشی در بخش آقایان و هشت رشته ورزشی در بخش بانوان، ۳۵۳ محله شهر را درگیر کرده و گام بزرگ و ارزشمندی در توسعه ورزش شهروندی خواهد بود که کیفیت زندگی شهروندان را بهبود خواهد بخشید.

اشتراک گذاری
دیدگاه خود را بنویسید