پاک فطرت: بزرگترین هنر متولیان ورزش همگانی وادار کردن مردم به ورزش است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگ‌ترین هنر متولیان ورزش همگانی این است که در هر شرایط و محیطی مردم را وادار به ورزش کنند. به گزارش روابط […]

در ۲ام بهمن ۱۳۹۹ منتشر شدآخرین بروز رسانی: ۲ام بهمن ۱۳۹۹

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگ‌ترین هنر متولیان ورزش همگانی این است که در هر شرایط و محیطی مردم را وادار به ورزش کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن ورزش‌های الکترونیک، مراسم رونمایی از طرح «زمستان فعال با ورزش همگانی» که شامل لیگ تندرستی ایران، طرح نشاط (مسابقات الکترونیک فعال) و طرح بازی و نشاط کودکانه می‌شود، صبح امروز چهارشنبه با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، مهدی فروردین
رئیس فراکسیون ورزش مجلس، عسگری نماینده مجلس و پاک فطرت نماینده مجلس در محل فدراسیون ورزش‌های همگانی برگزار شد.

علیرضا پاک فطرت در این مراسم گفت: خوشحالم در جمع ورزشی‌ها هستم. از آنجایی که ورزش برای مجلس مهم است در این برنامه حضور پیدا کردیم. ورزش همگانی برای همه مردم ایران نیاز است.

وی با اشاره به تاثیرات منفی کرونا در زندگی مردم گفت: آماری که در مورد تبعات بیماری کرونا منتشر شده نشان می‌دهد که افسردگی در این بیماران زیاد است. ضمن اینکه شرایطی که کرونا به وجود آورده نیز باعث افسردگی مردم شده است. به همین جهت نیاز به ورزش همگانی بیشتر از قبل احساس می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با شرایطی که وجود دارد، فدراسیون ورزش‌های همگانی کار مهمی پیش رو دارد. کشور سالم شهروندانی سالم می‌خواهد. وقتی مردم یک کشور سالم باشند هیچ تعرضی به آن کشور صورت نخواهد گرفت.

علیرضا پاک فطرت خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین هنر متولیان ورزش همگانی این است در هر شرایط و محیطی مردم را وادار به ورزش کند. مسائل روحی مهم‌تر از مسائل جسمی است بنابراین اگر می‌خواهیم ورزش همگانی رونق دهیم باید روی مسائل روحی کار کنیم.

وی با تمجید از طرح‌هایی که در فدراسیون همگانی اجرا می‌شود گفت: امیدوارم با زندگی آپارتمان نشینی که ۷۰ درصد مردم درگیر هستند در همین فضا و به ویژه کودکان را به تحرک واداریم و از فضای مجازی و کامپیوتر جدا کنیم. کودکان در هر شرایطی علاقه مند به ورزش هستند.

پاک فطرت ادامه داد: وظیفه نمایندگان مجلس و شهرسازی است تا شهر را طوری بسازند که فضا برای کودکان فراهم شود. متاسفانه آپارتمان‌ها فضای بازی و باز استاندارد ندارند. آپارتمان ۱۰ واحدی، دو برابر فضای اشغال باید فضای باز داشته باشد. که در شرایط کرونا در فضای باز آپارتمان تحرک داشته باشند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: با ورزش می‌توان مطب پزشک را خلوت و صرفه جویی خوبی در امر درمان کرد. بهترین پیشگیری ورزش و همین ورزش همگانی است.

اشتراک گذاری
دیدگاه خود را بنویسید