دیدار وزیر ورزش روسیه با وزیر ورزش و جوانان ایران

در ۲۸ام بهمن ۱۴۰۱ منتشر شدآخرین بروز رسانی: ۲۸ام بهمن ۱۴۰۱

وزیر ورزش و جوانان ایران با اشاره به برگزاری مسابقات “آینده” در کشور روسیه گفت: قطعا کشور ایران همراه خوبی برای روسیه در این رویداد خواهد بود. در کشور ایران نیز علاقه‌مندان زیادی به بازی های مجازی وجود دارد که از این ظرفیت برای حضور در مسابقات استفاده خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، «الگ ماتیستین» وزیر ورزش روسیه امروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان ایران با دکتر سیدحمید سجادی دیدار و گفتگو کرد.

دکتر سیدحمید سجادی در این نشست اظهار داشت: کمتر از یک ماه دیگر در ایران میزبان مسابقات نوروزگاه هستیم که اکثر کشورهایی که آداب و رسوم نوروز را دارند در این مسابقات حضور دارند و خوشحالیم که کشور روسیه نیز قرار است در رویداد نوروزگاه شرکت کند.

وی افزود: خوشبختانه قبل از این نشست دو دیدار خوب را با دستیار رییس‌جمهور روسیه در تهران داشتیم و مباحث خوبی مطرح شد. همه فدراسیون‌های ما علاقه‌مند هستند که همکاری متقابلی با فدراسیون‌های ورزشی ایران داشته باشند.

دکتر سجادی خاطرنشان کرد: در جلسه هیات دولت زمینه‌های همکاری ایران و روسیه را در حوزه ورزش خدمت رییس‌جمهور ارائه کردیم که ایشان بسیار استقبال کردند.

وی گفت: یکی از پیشنهادهای ما به کشور روسیه درخصوص مشارکت در ساخت و سازهای ورزشی است. ما پروژه‌های ورزشی نیمه تمام زیادی در کشور داریم و برای تکمیل این پروژه‌ها می‌توان از ظرفیت شرکت‌های روسی استفاده کرد. یکی دیگر از پیشنهادات ما درخصوص استفاده روسیه از تولیدات ورزشی ایران است.

وزیر ورزش و جوانان ایران با اشاره به برگزاری مسابقات “آینده” در کشور روسیه اظهار داشت: قطعا کشور ایران همراه خوبی برای روسیه در این رویداد خواهد بود. در کشور ایران نیز علاقه‌مندان زیادی به بازی های مجازی وجود دارد که از این ظرفیت برای حضور در مسابقات استفاده خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از پیشنهادات ما درخصوص تاسیس ورزش زورخانه ای در روسیه است و اینکه بتوانیم همکاری مشترکی در این حوزه داشته باشیم. در نشست‌های بعدی بین مسئولین ورزش دو کشور می توان از فدراسیون‌های ورزشی دو کشور نیز دعوت کرد و راه‌های همکاری دوجانبه را تقویت کنیم.

دکتر سجادی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما این است که بتوانیم در رشته فوتبال نیز همکاری مشترکی با کشور روسیه داشته باشیم و این موضوع تنها به انجام بازی‌های دوستانه ختم نمی‌شود. فدراسیون فوتبال ما آماده همکاری با فدراسیون فوتبال روسیه و برگزاری بازی های ملی و باشگاهی است.

اشتراک گذاری
دیدگاه خود را بنویسید