برگزاری مرحله انتخابی آنلاین منطقه خاورمیانه DOTA 2 با کمک همراه اول

در ۱۸ام مهر ۱۴۰۱ منتشر شدآخرین بروز رسانی: ۲۰ام مهر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران با مشارکت شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول ، شرایط حضور و شرکت تیم ملی ورزش‌های الکترونیک کشورمان را در رشته DOTA 2 جهت شرکت در مرحله انتخابی آن لاین منطقه خاورمیانه ذیل مسابقات جهانی ترکیه فراهم آورد.
طبق برنامه اعلام شده از طرف فدراسیون بین المللی ورزش‌های الکترونیک زمانبندی مسابقات انتخابی آن لاین منطقه ای در رشته دوتا ۲ ، در روزهای شنبه ۱۶ و یکشنبه ۱۷ مهرماه برگزار شد و تیم کشورمان متشکل از آقایان :

  • علی اکبر جلیلوند
  • علی قره‌چماقلو
  • وحید آقایی
  • محمد شاهمرادی
  • علیرضا دانشمند
  • کسری مصباح

و به مربی گری آقای نیما تفنگ‌ساز ، و تیم سرپرستی آقایان احسان تکلو ، سعید آذرایین و نیما خیرالله، با حمایت به موقع همراه اول در محل ساختمان آن مجموعه توانستند در رقابت ها شرکت کنند.
همراه اول با در اختیار داشتن بیشترین و بالاترین نرخ مشترکان اینترنت پرسرعت و زیرساخت های پهن‌باند در کشور، حامی تیم ملی ورزش های الکترونیک کشور در بازی های جهانی ترکیه ۲۰۲۲ شد.

اعضای تیم ملی ورزش های الکترونیک کشور ۱۶ و ۱۷ مهر ۱۴۰۱ بر روی شبکه پرسرعت، ضمن دسترسی به سیستم های رایانه ای حرفه ای تدارک دیده شده برای بازی های گروهی (ایران، عربستان، امارات و پاکستان)، از ظرفیت لینک ارتباطی مبتنی بر شبکه نسل پنجم همراه اول (۵G) نیز برای انجام بازی «DOTA 2» بهره مند شدند.

در این بازی دو تیم پنج نفره از بازیکنان در مقابل یکدیگر قرار گرفتند و بازیکنان تیم ملی ایران توانستند با انتخاب یکی از ۱۱۵ کاراکتر موجود در سه بخش «قدرت»، «سرعت» و «هوش»، طی این دو روز رقابت های گروهی، پیروز میدان شوند.

در مجموع ۶۷ کشور در این دوره از رقابت های جهانی شرکت کرده اند که در نهایت ۱۶ تیم برتر راهی رقابت های ترکیه خواهند شد که رقابت های نهایی در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۵ آذر ماه در کشور میزبان ترکیه به شکل حضوری برگزار خواهد شد.

اپراتور اول تلفن همراه کشور با توجه به پیشگامی در زمینه مطالعات، توسعه و طراحی شبکه نسل پنجم و در اختیار داشتن رکورد سرعت اینترنت ایران، از معدود گزینه های پیش روی تیم ملی ورزش های الکترونیک ایران بود تا با استفاده از لینک پرظرفیت این اپراتور شرایط نسبتا برابری را برای تیم ملی کشورمان با سایر رقبای جهانی فراهم آورد.

خروجی این دوره از رقابت ها، نشان می دهد که با استفاده از ظرفیت های تکنولوژیک می توان بر چالش های پیشین فائق آمد و در حوزه گیمینگ از سد تیم های قدرتمندی چون عربستان سعودی گذر کرد.

گفتنی است ورزش الکترونیک یا همان E-Sports سال هاست که در رده ورزش های جهانی دسته بندی می شود و همانند تیم های ملی ورزش ها، مسابقات و مدال برای آن در نظر گرفته شده است.

اشتراک گذاری
دیدگاه خود را بنویسید