احمدی: طرح‌های خلاقانه فدراسیون همگانی جمعیت زیادی را درگیر ورزش می‌کند

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با تمجید از طرح‌های خلاقانه فدراسیون همگانی گفت: این طرح‌ها جمعیت زیادی را درگیر ورزش خواهد کرد. به گزارش روابط عمومی انجمن […]

در ۲ام بهمن ۱۳۹۹ منتشر شدآخرین بروز رسانی: ۲ام بهمن ۱۳۹۹

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با تمجید از طرح‌های خلاقانه فدراسیون همگانی گفت: این طرح‌ها جمعیت زیادی را درگیر ورزش خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن ورزش های الکترونیک، مراسم رونمایی از طرح «زمستان فعال با ورزش همگانی» که شامل لیگ تندرستی ایران، طرح نشاط (مسابقات الکترونیک فعال) و طرح بازی و نشاط کودکانه می‌شود، صبح امروز چهارشنبه با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، مهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس، عسگری نماینده مجلس و پاک فطرت نماینده مجلس در محل فدراسیون ورزش‌های همگانی برگزار شد.

دکتر عبدالحمید احمدی در این مراسم گفت: از فدراسیون همگانی برای ارائه طرح‌های خلاقانه در جهت توسعه ورزش همگانی و به کارگیری اقشار بیشتر جامعه تشکر می‌کنم. هر سه طرح ارائه شده می‌تواند جمعیت زیادی را درگیر ورزش کند. دو نکته را باید بگویم، نخست اینکه دغدغه ما در ورزش این است نگاه متوازن ایجاد کنیم. تا زمانیکه به نگاه متوازن دست یابی نداشته باشیم، ورزش در کشور همگانی نمی‌شود.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش تاکید کرد: ورزش قهرمانی جاذبه های زیادی دارد. هرگاه صحبت از ورزش می‌شود نگاه به برد و باخت است. در جاذبه‌های هیجانی ورزش قهرمانی، ورزش همگانی که با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد مغفول مانده است. همه کشورها برای سلامت مردم سرمایه گذاری می‌کنند چرا که پیشگیری بهترین درمان است.

احمدی اظهار داشت: سالانه ۴۵ هزار میلیارد تومان صرف هزینه‌های ناشی از بیماری‌های غیر واگیرمی شود. مهم‌تر از مردم مسئولان باید در بحث نگاه متوازن کمک کنند و با صحبت از ورزش به دنبال برد و باخت نروند و مسئولان ارشد باید کمک کنند.

وی ادامه داد: مطمئنم شرایط با نگاه مسئولان بهتر می‌شود. اولویت ورزش، همگانی است. آمار بیماری‌ها نشان می‌دهد در گذشته کار خوبی در ورزش همگانی انجام نشده است. در این دوره سعی است ورزش همگانی در کنار ورزش قهرمانی قرار گیرد. با نگاه مجلس در این دوره امیدواریم، دغدغه مجلس در ورزش همگانی کمکی زیادی در ایجاد توازن ورزش همگانی و قهرمانی کند.

عبدالحمید احمدی خاطرنشان کرد: همه ارگان‌ها از جمله بسیج، شهرداری‌ها و.‌. بخش‌هایی هستند که مأموریت هایشان با ورزش همگانی در ارتباط است. برای نخستین بار در بودجه شهرداری‌ها بودجه ورزش را قرار دادیم. این گام بلندی است که آثارش در سال ۱۴۰۰ پدیدار خواهد شد. و اینکه آموزش و پرورش، بخش دانشجویی و کارگری را نیز همراه کنیم و این مسیر در کوتاه مدت با حمایت‌های بالادستی انجام شود.

وی ادامه داد: ورزش همگانی برای همگانی شدن در کشور به بودجه مناسب و کلان مانند بودجه سلامت نیاز دارد چرا که مخاطب زیادی دارد. امیدواریم در بودجه سال ۱۴۰۰ لحاظ شود. در بند و تبصره ۹ موضوع ورزش گنجانده شد. در تبصره‌های سال ۱۴۰۰ نیز هر جا لازم است عنایت ویژه ای به ورزش همگانی شود تا شاهد درگیری بیشتر مردم در ورزش همگانی باشیم. برای پیشبرد برنامه‌های ورزش همگانی تیم جوان و جهادی در اختیار داریم که با تمام توان کار می‌کند. امیدوارم حمایت شوند.

 

اشتراک گذاری
دیدگاه خود را بنویسید